Kas ir Zener diode
Zener - īpašs pusvadītāju diode darbojas sadalījuma režīmā, kas paredzēti, lai stabilizētu spriegumu. Ārvalstu literatūrā sauc Zener Zener diode (Zener diode), nosaukts Clarence Zener, kurš atklāja viens no mehānismiem sadalījumu. Parasti ir tuneļu, lavīnu un siltuma sadalījums. Pirmie divi zener darbu, un no tā viņi nespēj. Bet iedalījumu mēs ne apgalvot, mums ir nepieciešams saprast, kas zener, kas, kā tā darbojas un kā to var izmantot.
Apzīmējums Zener
Elektriskās shematisks zener diode ir apzīmēts ar nelielu squiggle pie katoda un burtu apzīmējums VD.
Arī tur ir citi iemiesojumi no zener diode notācija izmanto ārvalstu shēmās.
Kā redzams attēlā, divās Zener produkcijas - ir katoda un anoda. Līdz ar to ir tikai divi varianti par tā iekļaušanu:
- iekļaušanas virzienā uz priekšu, kad anoda ir savienots ar pozitīvo piedāvājumu, un katodu to noliedzoši, tad
- iekļaušanas pretējā virzienā, kad anoda ir savienots ar negatīvo piegādi un katoda to pozitīvo.
Tiešā iekļaušanas zener darbojas līdzīgi normāls diode, bet pretējā iekļaušanu Zener sadalījumu notiek pati. Lai saprastu, kas notiek, pieņemsim apskatīt zener sprieguma īpašība.
Kā Zener
Labajā pusē graph - Zener raksturīga ar kuru spriegums ir piemērota virzienā uz priekšu. Left daļa grafika - Zener raksturīga ar kuru reverse spriegums. Līdzīgi no diodes īpašībām, bet paraugu (joma, kur diagrammu līkumi), kas Zener diode sāk daudz agrāk. Mēs esam ieinteresēti kreisajā pusē grafika.
Šeit mēs savienots ar barošanas avota Zener diode pretējā virzienā un sāk lēnām palielināt spriegumu.Kamēr piemērota spriegums ir mazāks nekā sadalījums spriegumu, tā aug, plūst cauri zener diode gaismas noplūdes strāvas Io (microamps, vai pat mazāks), dalījuma nav. . Šajā mājas lapā zener uzvedas kā rezistors ar ļoti augstu izturību
Kādā brīdī, pašreizējie sāk pieaugt, un sprieguma palēnināsies savu izaugsmi - tas nozīmē, ka ir sākuma stadijā zener sadalījumu. Izturība pilieni, kuru var redzēt "mīlināšanās" strāvas sprieguma raksturlielumiem.
Pēc vēl vairāk palielināt barošanas spriegumu, strāvu caur Zener ievērojami palielināsies, un nav sprieguma. Zener diode uzvedas kā rezistors ar zemu pretestību. Šis darbs reģiona īpatnības, kurā spriegums pāri Zener diode ir gandrīz nemainīgs.
atkal paaugstināt spriegumu, strāvas turpina pieaugt, zener sāk iesildīties. Kad strāva pārsniedz maksimāli pieļaujamo vērtību, zener pārkarst un neizdoties.
Ja jums nav celt lietu termiskās sadalījumu un samazina spriegumu līdz nullei - sprieguma īpašība atkārto pretējā virzienā.
Iespējas Zener
Kādi parametri raksturo zener? Galvenie parametri - spriegums stabilizācija, stabilizācijas un minimālo strāvas izkliedes. Zener Ust (ārzemju literatūra Uz, Zener spriegums) - ir, rupji runājot, darbības spriegums Zener diode. Un, ja jums ir gudrs, tad spriegums pie Zener diode, kad iet konkrētā strāvas stabilizāciju. Parasti viena veida diodes ir nelielas svārstības sprieguma stabilizāciju, tāpēc norādīto dokumentāciju minimālā, nominālā un maksimālā sprieguma stabilizācija noteiktā temperatūrā un strāvu.
Minimālais strāvas stabilizatsii Ist min (Iz) - pašreizējā vērtība, kas zener "out", lai jūsu darba zonā strāvas sprieguma īpašība. Faktiski, šis ir brīdis, kad sākt "ceļgalu" īpašības.
Jaudas izkliedes P Zener - Norāda maksimālo zener strāvu. Ja mēs pieņemam, ka spriegums TT Zener nemainās, tad maksimālo strāvu var aprēķināt kā P / Ust. Ir arī iespējams aprēķināt maksimālo pašreizējo priekšu P / Uf = P / 0,7. Jaudas izkliedes no Zener diode ir atkarīgs no konstrukcijas ķermeņa (un platību PN krustojumam). Raksturīgi, ka šī iespēja ir uzskaitīti "absolūtais maksimums reitingu".
Ķēde Zener
Tipisks apstrādes ķēde Zener - ir vienkāršs sprieguma regulators circuit. Tas ietver zener diode un pašreizējo ierobežojot rezistors (elektroapgādes un slodze uz kontūra nav sagatavots). Ieejas ķēde ir baroti neregulētu DC spriegumu lielāku nekā sprieguma stabilizāciju pāris volti pie izejas stabilizētas sprieguma vienāda Uz (Zener spriegums) izmanto zener diode.
Tas sprieguma regulatoru var izmantot, lai darbinātu patērē maz sistēmas , jo sakarā ar rezistoru, viņš nevar " dot "augsto pašreizējo slodzi.
Kā redzams attēlā, ieejas strāva tiek sadalīta starp Zener diode un slodzi. Ja slodze nav patērēt pašreizējā zener "uzskata, ka" visus pašreizējos sevi, un tā vērtība kopumā var sadedzināt. Ja slodzes strāva kļūst liels, zener diode "atmiņa", nekā pašreizējā, sprieguma pāri krīt, un viņš vairs nevar pildīt savas funkcijas.
Resistor R1 aprēķina šādi:
R = (UIN - Uz) / (Iz + I)
ja UIN - ieejas spriegums (V),
Uz - nominālā sprieguma stabilizāciju (B),
Iz - Zener strāva (A),
I -. slodzes strāva (A)
zener pašreizējais Iz nepieciešams izvēlēties starp minimālo un maksimālo vērtību, pamatojoties uz izmaiņām ievades spriegumu un slodzes strāvu. Minimālais strāvas stabilizāciju sniegta dokumentācijā, un maksimālā strāva var aprēķināt no maksimālās jaudas izkliedes.